Išplėstinė paieška
 
 
 

Vytautas Mačernis

  
 
 
123456
Aprašymas

Vytauto Mačernio biografija. Kūrybos apžvalga ir kūrybos bruožai.

Ištrauka

V. Mačerinis - dūžtančių formų poetas. Vientisos meilės koncepcijos jo kūryboje nėra. Yra tik "formos" dažnai konfliktuojančios tarpusavyje, dūžtančios ir vėl gimstančios: švelnią meilės viziją, įkūnijamą senolės ar svajų mergaičių, keičia atšiauri realybė, nusivylimas, netikėjimas meile, sielojimasis dėl jos praradimo ir savanoriškas jos atsisakymas. Ne meilės ilgesys, o nuolatiniai klausimai inspiruoja ieškojimus, kančia it ugnis sutaurina ir išgrynina sielą, vienatvė padeda pasiekti idealų viršūnes.
Apie meilę V. Mačernis pradėjo rašyti tik vėlesniuose savo kūriniuose - "Metų" ciklo sonetuose ir "Songs of Myself" bei "Trioletai".
"Metų" sonetuose bandoma aprėpti visas galimas žmogaus buvimo pasaulyje situacijas ir vaidmenis. Meilės temos traktuotėje norima suprasti būties alternatyvas ir prieštaravimus. Tai nėra vieno jausmo istorija. Tai veikiau noras analizuoti meilę kaip būties fenomeną. "Metų" ciklo sonetuose plėtojami du siužetai. Pirmasis - meilė mergaitei. Tai tyras, artimas draugystei jausmas, kai mylimoji tarsi "kūdikis nekaltas". Antrasis - susijęs su nuopoliu ir nuodėminga meile.
V. Mačernis labiau išplėtoja žemiskos meilės - nemeilės dramą, kurioje svarbiausi vyro ir moters vaidmenys. Tai ir vaikystės vizijų mergaitės, ir motinos nemeilė, ir donžuaniškumo elementai bei erotiniai motyvai. Meilės ilgesio motyvas skamba jau "Rudens" sonete. Ir kituose sonetuose ji matoma vizijos, sapno, svajonės erdvėje. Pirmasis meilės siužetas - kiek romatiška istorija apie neįvykusį dviejų jaunų žmonių susitikimą. Tas pats siužetas tęsiamas ir kitame sonete. Čia bendravimo galimybę provokuoja pati mergaitė, mesdama prie knygų rymančiam subjektui puokštę vasaros gėlių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-08
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.75 KB
AutoriusAudrynskis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vytautas Macernis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą