Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>S. Parulskis "Veikiantis, bet nereikalingas"

S. Parulskis "Veikiantis, bet nereikalingas"

  
 
 
1234
Aprašymas

Sigito Parulskio "Veikiantis, bet nereikalingas " meninė vertė ir naudojamos meninės priemonės.

Ištrauka

Sigitas Parulskis, menininkas, rašytojas, poetas, vadinti galima kaip tik norit, svarbu tai, kad jis genialus, nūdienų lietuvių kūrinių autorius. Didžiojoje jo kūrybos dalyje atsispindi biografiniai motyvai, jo išgyvenimai patirti vokiečių okupacijos metu: "Aš savo vaikystės "viduramžiais" tuštindavausi iš medžio. Iš dviejų metrų aukščio. Bombarduodavau "Tod Kopf" tankų divizijas... Angelas – bombarduotojas".
Akivaizdu, kad Parulskis iki šiol nemėgsta vokiečių. Tuo pačiu, šie žodžiai parodo šiek tiek jo meninio stiliaus ypatybių. Autorius nevengia ordinarių pasakymų, paauglystę vadina "viduramžiais".
Jis perpina buitiškai paprastą stilių, su kraštutinai moksliniu, daugeliui nesuprantamu. Vartodamas žodžius: "onanizuotis", "man nisispjaut", "pagiriotas" ir maišydamas juos su lotyniškais pavadinimais, ir savo filosofiškais pamąstymais apie gyvenimą... ir pagirias sukuria originalaus, nepakartojamo, beje ir labai įdomaus kūrinio stiliaus įspūdį... O gal ne? Gal tai tik jau seniai holivudo sukurtas triukas: "Koks aš protingas, kad suprantu tokį sudėtingą kūrinį".
Nenustebkit, bet aukščiau išsakytos mano mintys sutampa su Parulskio meninio stiliaus elementais, t.y. klausimai užduodami sau ir skaitytojui. Tai retoriniai klausimai, arba garsiai išsakomos mintys, klausimai ir atsakymai, polemika su pačiu savimi. Kūrinyje "Veikiantis, bet nereikalingas" sukuriama net autoriaus, šizofrenijos įspūdis. Kodėl autoriaus? Štai dar vienas Parulskio stiliaus elementas; jis nuolat tapatinasi su savo kūrinių veikėjais, o gal greičiau veikėjai gretinami su juo, pagaliau tai autoriaus biografija, išgyvenimai ir talentas naudojami tam, kad prikelti minėtus veikėjus gyvenimui.
Be jokių kompleksų ir dvejonių naudojami taip pat lenkiški, angliški ar rusiški pasakymai – sakiniai. Pvz.: "The original California system", "Ty čevo smotrišna menia?" – čia įdomu, kad rusiški žodžiai parašyti ne "Kirilica", o lietuviškomis raidėmis. Kodėl, spresti tik pačiam kūrėjui.
Sigitas Parulskis išliejant savo sielą ant popieriaus, netgi nebijo įžeisti kitų tautų: "Itaijoje visi pardavėjai melagiai", "pasigėręs kaip visa Lenkija. Pasigerti kaip visa Rusija- blogiau ". Vis dėlto tokie pasakymai nepaneigia meninės veikalo vertės, "originalina" rašytojo darbą.
Šio, Parulskio kūrinio veikėjas atvirai kalba išgertuves, pagirias, "Kodėl pagiriomis kai kuriems vyriškosios lyties atstovams kyla toks nenumaldomas noras masturbuotis?". Veikėjas akivaizdžiai tšgyvena tapatybės krizę. Į prieš tai iškeltą subjekto klausimą atsiliepia jo kitas "aš", tada ir prasideda polemika. Prieinama prie išvadų, kad viskas tik dėl alkoholio, tačiau visiškai nemoralizuojama, veikėjui patinka ta alkoholio sukelta "laikina smegenų minimali disfunkcija". Demonstruojama lyrinio subjekto erudicija; cituojamas Marksas, mitologijos veikalų ištraukos, kiti rašytojai ir filosofai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-07
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis5.53 KB
AutoriusGintautas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word S. Parulskis Veikiantis bet nereikalingas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą