Išplėstinė paieška
 
 
 

Antanas Vaičiulaitis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Biografija. Kūryba. Novelistikos bruožai. "Vidudienis kaimo smuklėj". "Rogės". "Tavo veido šviesa". Apibendrinimas.

Ištrauka

Antanas Vaičiulaitis - XX a. ketvirtojo dešimtmečio kartos rašytojas, išsiskiriantis ypač šviesia humanistine pasaulėvoka ir dėmesiu estetiniam kūrinio formos tobulumui. Vaičiulaitis yra vienas ryškiausių krikščioniškojo humanizmo atstovų lietuvių literatūroje, gretintinas su tokiais XX a. prancūzų ir italų literatūros meistrais kaip Andrė Morua (Andre Maurois), Fransua Moriakas (Francois Mauriac), Džiovanis Papinis (Giovanni Pappini). Stilistine kultūra, vakarietiška kūrybine orientacija jis primena Jurgį Savickį ir Henriką Radauską, kaip ir jie, atstovauja brandžiai ir laisvai nepriklausomos Lietuvos meninei kultūrai.
Biografija
Antanas Vaičiulaitis priklauso lietuvių rašytojų kartai, išaugusiai jau laisvoje Lietuvoje, lietuvių kultūros pakilimo metu. Yra gimęs Suvalkijoje, Didžiųjų Šelvių kaime, Vilkaviškio apskrityje. Mokėsi toje pačioje Vilkaviškio gimnazijoje, kur ir Salomėja Nėris, Juozas Tysliava, kiek vėliau - Kazys Bradūnas. Lietuvos universitete (vėliau pavadintame Vytauto Didžiojo vardu) Kaune studijavo lietuvių ir prancūzų kalbas ir literatūras, pedagogiką, psichologiją; mokytojavo Kauno jėzuitų gimnazijoje, 1935-1938 m. studijas gilino Prancūzijoje, Grenoblio ir Sorbonos universitetuose. Grįžęs iš užsienio dirbo Eltos naujienų agentūroje, skaitė paskaitas VDU, 1940 m. išvyko dirbti į Lietuvos pasiuntinybę Vatikane. Antrojo pasaulinio karo metais buvo pakviestas dėstyti į Jungtines Amerikos Valstijas, dirbo "Amerikos balso" radijuje, redagavo lietuvišką kultūrinę spaudą.

Kūryba
1.Kaip rašytojas Vaičiulaitis yra pirmiausia novelistas, išleidęs šešis šio žanro kūrinių rinkinius. Iš jų svarbiausi prieškaryje išleisti "Vidudienis kaimo smuklėj" (1933), "Pelkių takas" (1939), išeivijoje pasirodę "Kur bakūžė samanota" (1947), "Vidurnaktis prie Šeimenos" (1986).
2.Rašytoją ypač išgarsino "Valentina" (1936) - vienas gražiausių lietuviškų meilės romanų. 3. Vaičiulaitis yra ir puikus literatūros kritikas, recenzavęs daugelį to meto rašytojų kūrinių, parašęs įtaigių apžvalgų (literatūros kritikos knyga "Rašytojai ir knygos", 1992), taip pat mokslinių straipsnių autorius, eseistas; kartu su kitais jaunais Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojais parašė iki šiol populiarų vadovėlį gimnazijoms "Visuotinė literatūra" (I leidimas 1932). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis30.39 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Antanas Vaiciulaitis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

 • 2008-04-29 IP: 88.216.158.46
  asai sako

  geras darbas :)

 • 2005-12-08 IP: 85.206.9.63
  . . . sako

  Tikraj labai geraj parasyta. . Pagirtina.. ;)

 • 2005-10-25 IP: 85.206.212.213
  E.......... sako

  saunuole, perskaiciau darbeli tavo , puikios minteles,ryt rasau darba per literaturos pamoka,aciu tau, tikrai padejai......

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
 • Referatai
 • 12 puslapių 
 • Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą