Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Salomėjos Nėries asmenybė

Salomėjos Nėries asmenybė

  
 
 
123456
Aprašymas

Salomėjos Nėries asmenybė. Bruožai paveldėti iš tėvų. Charakterio bruožai: Nuoširdi, Jautri, Romantikė, Svajotoja, Pesimistė, Išvados.

Ištrauka

alomėja Nėris – XX a. lietuvių poetė. Ji gimė 1904 metais lapkričio 17 dieną Kiršų kaime, Alvito valsčiuje (darbar Vilkaviškio rajonas). Nėris baigė Alvito pradžios mokyklą, Vilkaviškio "Žiburio" gimnaziją (iš Marijampolės mergaičių progimnazijos įstojo į ketvirtą klasę), Lietuvos universitetą (pagrindinė specialybė- lietuvių literatūros istorija, papildoma- vokiečių kalba ir literatūra, pedagogika bei psichologija), baigus studijas universitete mokytojavo Lazdijuose, Panevėžyje, Kaune. Vėliau susituokė ir susilaukė sūnaus Sauliuko, su vyru gyveno Kaune. Karo metu pasitraukė į Maskvą, tačiau 1944 metais grįžo į Lietuvą. Poetė mirė 1945 metų liepos 7 dieną Maskvoje. Palaidota Kaune.

pie S. Nėrį rašė daug įvairiausių autorių, tarp jų: Vitas Areška (knygoje "Salomėja Nėris"), Vytautas Kubilius (knygose "Salomėjos Nėries lyrika" bei "XX amžiaus literatūra"), Ona Baliukonytė (knygoje "Kelionės fragmentai") ir kiti. Štai kaip apie Nėrį rašė Areška savo knygos pratarmėje: "Neblėstanti Salomėjos Nėries šlovė, jos nuostabių eilių užburianti sugestija pirmiausia rodo, kad didžioji mūsų poetė atspėjo lyrikos paslaptį ir giliai suvokė, kur slypi poezijos magiškoji galia". Labai dažnai knygose apie Salomėją Nėrį rašoma jos biografija, dar dažniau analizuojami jos eilėraščiai. Radau daugybę tokių knygų, perskaičiau daug jos eilėraščių ir susidomėjau šia poete, panorau sužinoti daugiau apie ją (ne tik apie didžiosios mūsų poetės kūrybą, bet ir apie Nėries vidinį pasaulį, jos asmenybę). Štai todėl aš ir pasirinkau šią, man labai įdomią temą – "Salomėjos Nėries asmenybė". Suradau pakankamai informacijos apie jos vidinį pasaulį, t. y. jos būdo bruožus.
Salomėja Nėris – didžioji mūsų tautos poetė, įdomi asmenybė. Kiekvienas susimąstome, kas slepiasi po šia didinga, gyvenimo uždėta kauke (mes negalime spręsti apie knygą iš viršelio). Galima nesunkiai atsakyti į šį klausimą. Po kauke slepiasi jautri, lengvai pažeidžiama mergaitė, bijanti net vieno prisilietimo, kaip mimoza. Negi tokia buvo Nėris iš tikrųjų?
S. Nėris buvo panaši į savo tėvus, turėjo tėvų būdo bruožų. Bačinskų šeima gražiai gyveno – nebuvo girdėti grubaus žodžio, vieni kitus vadindavo mažybiniais vardais – tačiau Salomėjos tėvas ir motina buvo labai skirtingo būdo: tėvas - karšto temperamento, ambicingas, išdidus, o motina - nuolaidi, tyli ir nuolanki, neturinti balso šeimoje. Salomėja turėjo savyje: dvasinės energijos, vyriško ryžtingumo, valingų siekimų, orumo ir gal net išdidumo, ambicijos – tai tų būdo bruožų, kurie priminė tėvą. Jaunystės metais šie bruožai pasireikšdavo santūriau, buvo tarytum slopinami religingumo, uždarumo, melancholijos – šiuos bruožus ji paveldėjo iš motinos. Poetė ne tik turėjo savo tėvų būdo bruožų, bet ir savyje talpino daug jausmų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-24
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis9.65 KB
AutoriusEgluzze
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas9
Švietimo institucijaKauno r. Batniavos pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Salomejos Neries asmenybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Kauno r. Batniavos pagrindinė mokykla / 9 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą