Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Romualdo Granausko kūryba

Romualdo Granausko kūryba

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Romualdo Granausko biografija. Kūryba. Kūrybos bruožai. R. Granauskas apie save ir savo kūrybą. Bibliografija. "Gyvenimas po klevu". Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Romualdas Granauskas yra vienas žinomiausių šių laikų prozininkų. Jo kūryba iš ties originali ir siekianti išsaugoti mūsų tautiškumą, nes mes jį prarandame. Gradauskas siekia perteikti jausmus tautiškais motyvais, puikiai panaudoja žemaičių tarmę.
Vienas žymiausių jo kūrinių - apysaka "Gyvenimas po klevu". Jis ją parašė 1988 metais. Tai apysaka apie seną moterį, kurią visi paliko išskyrus seną klevą, po kuriuo stovi jos namas ir su kuriuo ji seno. Knyga man pasirodė įdomi dėl parašymo stiliaus. Jis kiek neįprastas, bet labai įdomus. Nenuobodžiai aprašomi vaizdai, tikliai sudėlioti prisiminimai. Jie susiję su vaizdais, pakelėje.
Pradėjau skaityti todėl, kad rekomendavo draugė. Taip pat internete perskaičiau daug gerų atsiliepimų.
Manau, kad kiekvienas, perskaitęs bent vieną šio autoriaus kūrinį, į gyvenimą pažvelgs truputėli kitaip: ims labiau vertinti dvasinius dalykus, geriau supras mūsų tautos istoriją ir tam tikrų įvykių pasėkmes mūsų tradicijoms, kultūrai, žmonių sąmonei ir gyvenimo būdui.

Romualdas Granauskas – vienas iš pačių žymiausių šiuolaikinių, XX a. antrosios pusės, lietuvių prozininkų, dramaturgas. Tikras žemaitis. Labiausiai vertina dvasinius dalykus. Daug ir giliai mąsto. Jautrus žmogus, kurį nuolat prisiminimuose lydi pokario metų įvykiai, vaizdai.
Gimė 1939 m. balandžio 18 d. Mažeikiuose. Ten savęs neprisimena. Nuo ketverių metų dengėsi Šauklių (ir Mosėdžio) padange. 1957 metais, baigęs Sedos darbo jaunimo mokyklą, dirbo Skuodo laikraščio "Mūsų žodis" ir žurnalo "Nemunas" redakcijose.
Apsakymus pradėjo spausdinti 1954 m. 1969 metais jau gerai žinomas prozininkas Romualdas Granauskas gyveno Klaipėdoje ir darbavosi statybose, dienraščio "Tarybinės Klaipėdos" literatūriniame priede "Gintaro lašai" paskelbė apsakymą "Beržų kalnas" ir novelę "Marių švytėjimas". Pirmasis apsakymų rinkinys "Medžių viršūnės" išėjo 1969m. Vėliau parašė ir išleido dar kelis apsakymų rinkinius, apysakų.
Parašė poetinę pjesę apie Vienažindį "Rožės žydėjimas tamsoj". Ji buvo pastatyta 1978 metais. Pagal jo knygą "Gyvenimas po klevu" pastatytas filmas. Granauskas parašė scenarijų kino ir televizijos filmams.
Sovietinių dešimtmečių lietuvių prozos viršūnė. Šio laikmečio kontekste rašytojas Romualdas Granauskas yra pelnęs pripažinimą kaip prozos novatorius, modernizatorius, buvo kaltinamas net formalizmu. Sudėtinga, įdomi asmenybė.
Nuo 1972 metų gyvena Vilniuje. Jį labiausiai išgarsino apsakymai ir apysakos "Jaučio aukojimas" (1975 m), "Duonos valgytojai" (1975 m), "Baltas vainikas juodam garvežiui" (1987 m), "Gyvenimas po klevu" (1988 m), Gyvulėlių dainavimas" (1988 m), "Žodžio agonija" (1999 m) ir "Raudonas ant balto" (2000 m).
2000-aisiais metais Romualdui Granauskui paskirta Lietuvos nacionalinė premija.
Dar ir dabar jis gyvena ir kuria Vilniuje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis340.96 KB
AutoriusDonata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasVitalija Marojan
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo universiteto "Rasos" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Romualdo Granausko kuryba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo universiteto "Rasos" gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • Vitalija Marojan
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą