Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Vytės Nemunėlio poezija, jo poezijos vaikams kryptys

Vytės Nemunėlio poezija, jo poezijos vaikams kryptys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Vytės Nemunėlio poezija, jo poezijos vaikams kryptys: oratorinė tautinė, meditacinė religinė, ugdomoji moralinė. Išvados.

Ištrauka

Poetas B.Brazdžionis vaikų literatūroje žinomas slapyvardžiu Vytė Nemunėlis. Po šiuo pseudonimu slepiasi daug originalių, įdomių, pamokančių eilėraščių, poemėlių vaikams. B.Brazdžionis ne tik vienas iš ryškiausių egzodo poetų, kurie sunkiomis sąlygomis rašė suaugusiesiems, jo eilėraščiai, rašyti svetur ir skirti vaikams, taip pat užima svarbią egzodo vaikų literatūros vietą.
Vytę Nemunėlį vienareikšmiškai apibūdinti pakankamai sunku, jį galima įvardinti kaip plataus spektro rašytoją, nes vaikų literatūrai skirtose studijose, straipsniuose, minima ne viena šio rašytojo poezijos vaikams kryptis. Pagrindinės kryptys, kurias galima išskirti, būtų oratorinė tautinė, meditacinė religinė, ugdomoji moralinė. Panašias tendencijas galima įžvelgti ir suaugusiems skirtoje poezijoje, nes poetas įvairiuose kritikos darbuose apibūdinamas kaip ištikimas tautos, savo šalies poetas, besirūpinantis pagrindiniais egziztencijos klausimais, susijusiais su morale, lietuvybe, religija, patriotiškumu... Tokią autoriaus poziciją, žinoma, lėmė jo, kaip išeivio padėtis, gimtojo krašto ilgesys, tikėjimas Lietuvos ateitimi.... Visgi vaikų literatūrą laikydamas specifiniu menu, B.Brazdžionis skyrė savo vaikų eilėraščius nuo kūrybos suaugusiems.
Ugdant vaiko asmenybę, rašytojas jautė pareigą, formuoti ir jo vertybines nuostatas, įsitikinimus, o minėtų krypčių eilėraščiuose, tai ir pavyksta geriausiai. Tokius kūrinius autorius laikė įvairaus amžiaus vaikų kryptingo aklėjimo priemone, todėl ir eilėraščiuose vaikams vyrauja mokytojo požiūris. Temų įvairovę lemia ir tai, kad vaikas suvokiamas besiformuojanti asmenybė, todėl ir poezija, skirta augančiam žmogui, turi būti kryptinga, su tam tikrais tikslais ir uždaviniais.

Tautiniai oratoriniai eilėraščiai vaikams pasižymi tuo, kad juose kalbama pakiliu tonu, deklaruojama meilė gimtajam kraštui, vartojama daugybė lietuvybės įvaizdžių... Tautos tema plėtojama daugelyje išeivių poetų kūryboje, vaizduojamas žmogus, netekęs, besiilgintis gimtinės...
Eilėraščiuose vaikams tėvynės vaizdas piešiamas kiek kitomis intonacijomis nei, pavyzdžiui, poezijoje suaugusiems. Čia atsisakoma niūraus teisėjo ir pranašo balso, daugiau siekiama sukurti vaiko mąstymui būdingą situaciją, kurios esmė yra parodyti vaikui, kur yra tikrosios jo šaknys , o tai vėlgi susiję su patriotinių jausmų diegimu.
Oratorinės tautinės krypties Vytės Nemunėlio eilėraščiai neapsiriboja vien meilės tėvynei teigimu, autorius šią idėją sumaniai sieja su žaidybiniais elementais (kas būdinga ir visai poeto kūrybai). Žaidimo funkcija autoriaus kūryboje itin svarbi, todėl eilėrašččiuose tėvynės ilgesio vaikas negali pamiršti net ir užsiimdamas žaidybine veikla. Vaikai, kurie yra toli gimtų namų, patys pasidaro žaislus, kurie padėtų ten grįžti . Tai ypatingai matyti eilėraštyje "Mano Vytis ir trispalvė": ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-04
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.29 KB
Autoriusmilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiuolaikinės mokyklos centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vytes Nemunelio poezija jo poezijos vaikams kryptys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiuolaikinės mokyklos centras
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą