Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Justino Marcinkevičiaus kūrybos ypatumai

Justino Marcinkevičiaus kūrybos ypatumai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Pratarmė. Įvadas. Biografija. Poezijos ypatumai. Dramaturgijos ypatumai. Prozos ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Šeštojo dešimtmečio viduryje Lietuvoje iškilo nauja rašytojų karta: A. Baltakis, V.Bložė, J. Degutytė, S. Geda, K. Saja, J. Aputis, A. Maldonis, Just. Marcinkevičius ir kt. Jie suvaidino svarbų vaidmenį tarybinės lietuvių literatūros atsinaujinimo procese. Reikšmingą indėlį ir į lietuvių poeziją, ir į dramaturgiją, ir į prozą įnešė Justinas Marcinkevičius. Jo kūryba įtraukta į mokymo kursą ir nagrinėjama per literatūros pamokas, todėl referatas ,,Justino Marcinkevičiaus kūrybos ypatumai" yra skirtas moksleiviams, kurie ruošiasi egzaminams, nori susipažinti ar praplėsti žinias apie Marcinkevičiaus kūrybą, jos ypatybes – kuo Marcinkevičius remiasi kurdamas, ko moko jo kūriniai, kokios pagrindinės temos, vertybės, problemos. Taigi referate mokiniai bus trumpai supažindinti su poeto biografija ir daug plačiau su jo kūrybos ypatumais.
"Justino Marcinkevičiaus kūrybos ypatumų" temą pasirinkau, nes man labai patinka Justino Marcinkevičiaus kūryba: jo eilėraščių skambėjimas, plėtojamos temos, iškeliamos vertybės. Dar ir dabar moku eilėraščius, kuriuos mokiausi pradinėse klasėse:
Tėvyne tu mano, Tėvyne,
su kuo ir prieš ką tu eini?
Kodėl tu draskai man krūtinę,
ir ko tu taip ieškai many?
Kadangi man patinka Marcinkevičiaus kūryba, todėl rašydama referatą dar labiau praplėsiu žinias apie jo biografiją ir kūrybos ypatumus poezijoje, dramaturgijoje bei prozoje.


Apie Justino Marcinkevičiaus biografiją, kūrybą galima rasti įvairioje informacinėje literatūroje (literatūra, kuria rėmiausi rašydama referatą, išvardinta bibliografijoje) ir net internetiniuose puslapiuose.
Labai išsamiai apie Marcinkevičiaus gyvenimą, kūrybą aprašyta Ričardo Pakalniškio knygoje "Justinas Marcinkevičius". Šioje knygoje skaitytojas supažindinamas su poeto gyvenimu, pirmaisiais žingsniais kūryboje. Aiškiai ir plačiai aprašomos Marcinkevičiaus kūrybos ypatybės lyrinėje ir draminėje poemoje.
Vanda Zaborskaitė "Eilėraščio mene" analizuoja Justino Marcinkevičiaus eilėraščius "Balandžiai virš miesto" ir "Rugpjūtis". Knyga skirta ne tik besirengiantiesiems egzaminams, bet ir visiems, kas domisi poezijos menu.
Jono Lankučio knygoje "Justino Marcinkevičiaus draminė trilogija" nagrinėjama Marcinkevičiaus draminė trilogija – "Mindaugas", "Mažvydas" ir "Katedra". "Kartu liečiamos šio autoriaus kūrinių inscenizacijos, kai kurios dramatizmo apraiškos poemose bei lyrikoje, siekiama išryškinti poetinių dramų ypatumus" (4,4). Knyga skirta platiesiems skaitytojų sluoksniams.
Dabartinė Marcinkevičiaus kūryba pateikiama įvairiuose žurnaluose (pavyzdžiui ,,Metai") ir internetiniuose puslapiuose. Labai daug jo eilėraščių pateikta internetiniame puslapyje www.sventupis.w3.lt/poezija/justinas.htm, Marcinkevičiaus kūryba yra išversta ir į anglų kalbą puslapyje - www.efn.org/˜valdas/marcinkevičius.htm.
Taigi daug apie Justiną Marcinkevičių ir jo kūrybą parašė Jonas Lankutis, Vanda Zaborskaitė, Ričardas Pakalniškis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.03 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKaišiadorių Vaclovo Giržado vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Justino Marcinkeviciaus kurybos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kaišiadorių Vaclovo Giržado vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą