Išplėstinė paieška
 
 
 

Salomėja Nėris (6)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Salomėja Bačinskaitė. Salomėjos Nėries tėvas. Salomėjos Nėries motina. Gražiausi poetės metai. Studijų metai. Salomėjos Nėries gyvenimas ir kūryba. Poetės mirtis. Išvados.

Ištrauka

Šis referatas apie vieną subtiliausių XX a. Lietuvių lyrikos kūrėjų – Salomėją Nėrį. Jos lyrika bei jos raida kartu yra ir poetės asmenybės, jos sielos gyvenimo istorija: poetas išorinį pasaulį, įvykius, reiškinius, idėjas, kitų žmonių išgyvenimus, perleidžia per savo išgyvenimų žaizdrą, jeis remia savo patirtį. S. Nėris buvo ypač nuoširdi ir atvira, kalbėjo tik tai, ką jautė, nieko nenuslepdama, neiškreipdama. Kartu ji išreiškia ir bendražmogiškus bruožus bei siekimus. Skaitydami poetės lyriką privalome pažvelgti ne tik į laikmečio prieštarvimus, literatūrinę aplinką, bet ir į pačios poetės gyvenimo istoriją. (V. Areška, Salomėja Nėris)


Salomėja Bačinskaitė gimė 1904m. Lapkričio 17 dieną Kiršų kaime, Vilkaviškio rajone. Aplink driekėsi plačios ir derlingos Suvalkijos lygumos, tekėjo nedidelė upelė Širvinta. Ji augo prieštaringoje aplinkoje. Nors Bačinskų šeima gražiai sugyveno – nebuvo girdėti grubaus žodžio, vieni kitus vadindavo mažybiniais vardais,- tačiau tėvas ir motina buvo labai skirtingo būdo.

1.1 Salomėjos Nėries tėvas, Simanas,- staigus, judrus, karšto temeramento, ambicingas ir išdidus, mėgo juokauti, pasilinksminti, iškrėsti pokštų, pasišaipyti iš kitų. Jis buvo apsišvietęs žmogus, jaunystėje palaikė ryšius su knygnešiais, simpatizavo socializmo idėjoms. Tėvą poetė vertino kaip romantiką ir svajotoją, nepraktišką žmogų, kurio planai visada būdavo gerokai didesni už galimybes. Visur jis norėjo pirmauti, išsiskirti iš kitų : statė mūrinius tvartus, steigė savo plytinę nors aplinkui nebuvo gero molio, tvenkinyje užveisė žuvų, bet pavasario potvynis išnešė karpius į Širvintą. Tik vieną savo svajonę įvykdė : mokė visus keturis vaikus – Salomėja, Viktorą, Bronių ir Onutę. Simonas Bačinskas mirė 1933 m. Palikdamas daug skolų. Ūkį pradėjo tvarkyti sūnus Viktoras, nespėjęs baigti Žemės Ūkio Akademijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-10
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis10.6 KB
AutoriusJaunius
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai0 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Salomeja Neris (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą