Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Literatūros atgimimas: naujieji autoriai (2)

Literatūros atgimimas: naujieji autoriai (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Literatūros atgimimas: naujieji autoriai (B.Radzevičius, S. Šaltenis, B. Vilimaitė, V. Juknaitė). Įžanga. Lentelė apie autorius. Išvados. Komentaras.

Ištrauka

Naujoji lietuvių literatūros kūrėjų karta toliau ėjo modernėjimo keliu. Nors ir gyvendami izoliuotos visuomenes sąlygomis, jie kūrė europietiško standarto prozą ir savo kūriniais pranoko visuomenės ideologinius apribojimus, liko reikšmingi ir mūsų dienomis. Kuo sovietinės valdžios laikotarpiu kūrinys labiau atspindėdavo realią situaciją, tuo sunkesnis būdavo jo kelias į skaitytoją, tačiau naujieji rašytojai sugebėjo savo kūryba pranokti ideologinius apribojimus.
Pirmasis ryškiau pasipriešinęs ideologiniam ir totalitariniam spaudimui buvo Bronius Radzevičius, psichologinės ir intelektualios prozos kūrėjes, gynęs asmenybės laisvę, individualų apsisprendimą, demokratiškai vaizdavęs paprasto žmogaus gyvenimą, jo dorovines problemas. Dramatiška savo kūryba – neprisitaikantis ir prie oficialaus gyvenimo nepritampantis personažas – rašytojas tartum pasirašė savo paties tragišką likimą.
Lyriškai jauno žmogaus dvasios prieštaravimus ir jo brendimą vaizdavo Saulius Šaltenis, subtiliai apčiuopęs jaunosios kartos santykį su kaimišku tėvų pasauliu, blėstančia laisvos Lietuvos atmintimi.
Bene stipriausiai ir aštriausiai socialinė pažeistos visuomenės problematika vaizduojama lakoniškose Bitės Vilimaitės novelėse, kurios tarytum preparuoja paprasto žmogaus gyvenimo kasdienybę. Lietuvos atgimimo laikais, vaizduojant prie naujų gyvenimo sąlygų nomokantį prisitaikyti žmogų, sustiprėjo dramatiški jos talento bruožai.
Kaimišką kultūrinę atmintį, paženklintą tragizmu, literatūroje įamžino Vanda Juknaitė. Į lietuvišką prozą ji perkėlė moteriškas ir motiniškas jausenas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-11
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.5 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaRietavo Lauryno Ivinskio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Literaturos atgimimas naujieji autoriai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą