Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Šiaulių poetai ir rašytojai

Šiaulių poetai ir rašytojai

  
 
 
123456
Aprašymas

Tema: Šiaulių poetai ir rašytojai. Tikslas: susipažinti su Šiaulių poetais ir rašytojais. Uždaviniai: 1) supažindinti su Šiaulių literatų klubų susivienijimais; 2) supažindinti su Šiaulių poetais ir rašytojais; 3) išvardinti Šiaulių poetų ir rašytojų parašytus kūrinius. Problema.

Ištrauka

Tema: Šiaulių poetai ir rašytojai
Tikslas: susipažinti su Šiaulių peotais ir rašytojais
Uždaviniai: 1) supažindinti su Šiaulių literatų klubų susivienijimais;
2) supažindinti su Šiaulių poetais ir rašytojais;
3) išvardinti Šiaulių poetų ir rašytojų parašytus kūrinius.
Problema: mano nuomone, Šiaulių poetų ir rašytojų galėtų buti daugiau, ir jie išleistų daugiau savo kūrybos, jei tik turėtų lėšų ir būtų kas juos remia.


Šiaulių kraštas turtingas žymiais žmonėmis – rašytojais, poetais, spaudos platintojais ir knygnešiais, tautodailės meistrais.
Pateikiamas sąrašas žymiausių su Šiaulių rajonu susijusių asmenų. Šiaulių rajone gimė, gyveno(gyvena) ir kūrė(kuria) nemažai iškilių asmenybių : pirmųjų lietuviškų kalendorių sudarytojas Laurynas Ivinskis, aušrininkas Jonas Šliūpas, poetai Zigmas Gėlė-Gaidamavičius, Vacys Reimeris, Vytautas Kirkutis, dramaturgai Juozas Grušas,Augustinas Gricius, rašytojai Vidmantė Jasukaitytė, Kazys Almenas ir daugelis kitų.
1. Vienokiu ar kitokiu pavadinimu prie Šiaulių miesto laikraščio literatų sambūris veikė nuo pat pokario metų. Iki šiol išlikęs pavadinimas – Šiaulių literatų susivienijimas.
2. Jame galėjo dalyvauti ir aplinkinių rajonų literatai, ir Šiaulių kitų klubų, būrelių literatai.
3. Gražia tradicija tapo Šiaulių literatų susivienijimo pavasarinės poezijos šventės Jovaro muziejaus kieme, kartu su Kultūros fondu rengiami jaunųjų, pradedančiųjų literatų konkursai "Rudens godos", kiekvieno mėnesio paskutinįjį ketvirtadienį organizuojami kūrybiniai pokalbiai ir kiti renginiai.
4. Literatų sekcija prie miesto laikraščio gyvavo iki 1980 metų. Šeštadieniais buvo leidžiami literatūriniai puslapiai.
5. 1980 m. lapkričio 21 d. buvo įsteigta Rašytojų sąjungos globojama Šiaulių jaunųjų rašytojų sekcija.
6. Poetė ir prozininkė Nijolė Gaškaitė – Žemaitienė (1938 – 2000) buvo įvertinta Stasio Šalkauskio premija.
7. Lietuvos rašytojų sąjungai priklauso šiauliškiai Marija Jurgelevičienė, Vytautas Kirkutis, Juozas Jaras ir Leonas Peleckis – Kaktavičius.
8. Antanas Budzinskas. Išbandė visus literatūros žanrus – rašo pjeses, apybraižas, humoreskas, apsakymus, eilėraščius, epigramas, apysakas. Kūrybą spausdino periodiniai leidiniai, almanachai. Už romaną "Paradoksai" 1992 m. autorius tapo Lietuvos kultūros konkurso laureatu.
9. Stasys Bulzgis. Jis yra išleidęs eilėraščių rinkinius "Pro baltą ūką" (1994), "Elnias devyniaragis" (1999), eiliuotą knygelę paaugliams "Brangakmeniai" (1995), pažintinius leidinius "Šiauliai" (1985), "Šiaulių rajonas" (1988), beletrizuotą pasakojimą "Pupų Dėdė" (1996), apybraižų knygas "Šiaulių Mikeliai" (1997), "Tėviškės labui" (2000).
10. Juozas Jaras. Eilėraščių knygų "Po griaustinio šviesa" (1995), "Laiškai iš provincijos" (1998), "Marioms ąžuolinės durys" (2001) autorius. Išvertė nemažai latvių poeto Knuto Skujenieko eilėraščių. Lietuvos rašytojų sąjungos narys.
11. Vladas Jovaišas. Kuria eilėraščius, trumpus humoristinius ketureilius. Jo lyriniai eilėraščiai spausdinti almanache "Kas esi" (1992) ir kituose leidiniuose.
12. Janina Jovaišaitė. Ji yra išleidusi eilėraščių rinkinį "Saulės laikrodis" (1989), o kartu su Justinu Jurkaičiu – poezijos knygą "Jonvabalių jungas" (2001). Janina Jovaišaitė – Šiaulių literatų kolegijos "Taškas" atstovė.
13. Eduardas Juchnevičius. Rašo ne tik eilėraščius, bet ir draminius kūrinius. Išleido poezijos rinkinius "Vilkolakiai" (1988), "Šv. Roko šuo" (1996), knygą "Prūsijos krikštai. Treblinka – 2" (1999), kurią sudaro istoriniais dokumentais paremti eilėraščiai ir antifašistinė drama apie žydų naikinimą konclageryje. Drama "Liberum veto" išspausdinta almanache "Varpai" (1989). Eduardas Juchnevičius yra plačiai žinomas dailininkas ir savo knygas iliustruoja pats. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-10
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis8.92 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasekspertė N. Borusevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu poetai ir rasytojai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • ekspertė N. Borusevičienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą