Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Garsų, spalvų, kvapų bei skonio raiška Balio Sruogos "Milžino paunksmė"

Garsų, spalvų, kvapų bei skonio raiška Balio Sruogos "Milžino paunksmė"

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio semantinio lauko sakiniai: atrankos problemos ir statistika. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio semantinio lauko samprata ir jų ribų nustatymo problemos. Garsų semantinio lauko sakinių statistinė apžvalga. Spalvų semantinio lauko sakinių statistinė apžvalga. Kvapų bei skonio semantinio lauko sakinių statistinė apžvalga. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio semantinio lauko žodžiai ir frazeologizmai: statistika ir formalioji išraiška. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio žodžiai ir frazemos. Kalbos dalių analizė. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio būdvardžiai. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio daiktavardžiai. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio veiksmažodžiai. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio jaustukai. Garsų, spalvų, kvapų bei skonio prieveiksmiai. Garsų, spalvų, kvapų, bei skonio dalelytės. Išvados.

Ištrauka

Šio seminarinio darbo tema: garsus, spalvas, kvapus bei skonį reiškiantys žodžiai Balio Sruogos Milžino Paunksmėje. [Balys Sruoga, 2004: Milžino Paunksmė, Vilnius: Baltos lankos]
Šią temą pasirinkau dėl to, kad noriu atskleisti garsų, spalvų, kvapų bei skonio pasaulį šioje dramoje. Buvo įdomu tyrinėti istorinės poetinės dramos leksiką, kuri skiriasi nuo kitų kūrinių savo eiliavimu.
Balys Sruoga – istorinės poetinės dramos pradininkas. Įsigilinęs į Lietuvos istoriją, sujungęs lyrikos ir teatro pradmenis, sukuria naują dramos tipą, priklausančią iškart dviem literatūros rūšims (poezijai ir dramai).
Tirdama B. Sruogos poetinę dramą Milžino paunksmė norėjau išsiaiškinti ar šio kūrinio kalba yra vaizdinga ir turtinga, savo leksiniais žodžiais. Norėdama tai išsiaiškinti, aš padariau garsų, spalvų, kvapų bei skonio lenteles, kurios man padėjo tai nustatyti.
Prieš pradėdama tyrimą trumpai apžvelgsiu kritinę literatūrą apie Balį Sruogą:
1. Lapinienė, Violeta, 2001: Balys Sruoga: gyvenimas ir kūryba, Vilnius: Baltos lankos.
2. Lankutis, Jonas, 1994: XX amžiaus lietuvių literatūra, Vilnius: Vaga.
3. Korsakas Kostas, 1982: Literatūros kritika, Vilnius: Vaga.
4. Samulionis, Algis, 1990: Verpetai ir užuovėjos, Vilnius: Vaga
5. Šilbajoris, Rimvydas,1992: Netekties ženklai, Vilnius: Vaga.
Šiose knygose rašoma apie Balio Sruogos gyvenimą, asmenybę, kūrybą. Mane labiausiai domina kritika apie rašytojo leksiką.
"Milžino paunksmės savitumas"
Milžino paunksmėje labai svarbi ir poetinė žodžio gelmė. Poetinio žodžio dėka dramos tekstas gerokai lakoniškesnis, vaizdingesnis, pakilesnis. O netikėtų palyginimų, talpių metaforų, poetinių įvaizdžių, muzikinių intarpų ir šnekamosios kalbos, stačiokiškesnės, ironiškos intonacijos kaita suteikia dramai stipresnes emocines jėgas. [Lapinienė, V., Balys Sruoga: gyvenimas ir kūryba, 68 psl.]
"Istorinė drama ir istorinė savimonė"
Šiame kritikos straipsnyje Sruoga keliamas į viršūnes, vadinamas "vienu didžiausių" lietuvių lyrikų. Kūrinyje autorius Milžino paunksmė norėdamas pagyvinti kalbą, pjesės herojų dialoguose naudoja daug jaustukų. Rašytojo kūrinių veikėjai yra ir charakteriai, ir kartu gaivališkos poetinės metaforos ar simboliai. Istorijos dramatizmas paprastai pasitelkia emocionalus, intensyvų dvasios gyvenimą gyvenančios asmenybės išgyvenimus. [Lankutis, J., XX amžiaus lietuvių literatūra, 229 psl.] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-21
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis39.65 KB
AutoriusAlina
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. Jūratė Lubienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Garsu spalvu kvapu bei skonio raiska Balio Sruogos Milzino paunksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. Jūratė Lubienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą