Išplėstinė paieška
 
 
 

Kazys Binkis (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Biografija. Straipsniai. Kazio Binkio kūryba. Eilėraščiai.

Ištrauka

Kazys Binkis yra garsus Biržų krašto rašytojas. Per keturiasdešimt devynis metus jis sugebėjo parašyti tiek daug poezijos, prozos bei dramos kūrinių. Per tokį trumpą laiko tarpą Kazys Binkis pavergė žmonių širdis. Jo eilėraščiai yra nepaprastai gražūs. Mes Kazio Binkio neturėtume pamiršti! Juk jis savo poezija paįvairino mūsų gyvenimą. Jo eilėraščiai – tai tikrų tikriausia dovana!


Kazys Binkis gimė 1893 m. lapkričio 4 d. šiauriniame Lietuvos pakrašty – netoli Papilio miestelio esančiame Gudelių sodžiuje(Biržų raj.) – mirė 1942 m. balandžio 27 d. Kaune.
Kazys gimė labai vargingoje šeimoje, kurioje buvo nuolatiniai barniai, nepritekliai. Jo tėvai: Antanas Binkis, Petronėlė Binkienė ( Būtėnaitė ).Kazys turėjo sesę Uršulę. 14 metų jis pradėjo lankyti Papilio liaudies mokyklą. 1908 m. Kazys Binkis įstojo į "Saulės" mokytojų kursus. Sužinojęs, kad Biržuose atidaryta keturklasė mokykla, labai apsidžiaugė. Netrukus jis jau Biržuose. Kazys gyveno Dirvonų gatvėje (dabar Vytauto).Šioje mokykloje jis pramoko vokiečių ir prancūzų kalbų, o vėliau jas, ypač vokiečių, išmoko tobulai. K.Binkis po kiek laiko buvo pašalintas iš mokymo įstaigos ir niekas tiksliai nežinojo dėl ko. Nuo šio karto prasidėjo keleri neramių klajonių metai. Kurį laiką jis mokėsi Voroneco žemės ūkio mokykloje, bet ir čia neilgai. Nepajėgdamas numalšinti aistros rašyti, kurti, 1912 m. rudenį be skatiko kišenėje atsirado Vilniuje. Kazys Binkis atsivežė pluoštą eilėraščių, kuriuos tikėjosi paskelbti lietuviškuose laikraščiuose, ketino savarankiškai rengtis brandos atestato egzaminams. Vilniuje jau veikė " Ryto" draugijos išlaikoma lietuvių gimnazija. Aštuoniolikmetis sodžiaus bernelis ne tik nepasimetė didžiuliame, nelietuviškai kalbančiame mieste, bet veikiai susirado pažįstamų ir darbo. Geru žodžiu, o retkarčiais ir pietumis jį parėmė lietuvių moksleivių bendrabučio vedėja Matilda Šveikauskienė – Viršilaitė, poetas L. Gira ir kiti inteligentai. 1913 m. pradėjęs eiti pirmasis lietuvių literatūrinis žurnalas " Vaivorykštė" kiekviename numeryje (išskyrus pirmąjį) skelbė K.Binkio eilėraščius.
(1907 – 1915) Kazys Binkis pradėjo dirbti "Vilties" laikraščio korektoriumi. Vėliau, kurį laiką jis tarnavo pas Papilio grafą Šuazelį de Gufjė miškų urėdo padėjėju. Ilgiau neužsibuvęs naujose pareigose, vėl vyksta į Vilnių ir 1915 m. vasarą čia baigia Lietuvių komiteto surengtus mokytojų kursus. 1917 m. vasarą mokėsi Pasvalyje surengtuose mokytojų tobulinimosi kursuose. Savo visus mokslus Kazys Binkis baigė Berlyno universitete, studijuodamas literatūrą ir filosofija. Be to 1921 m. birželio 24 d. , per Jonines, Kupiškio miestelyje įvyko K.Binkio ir P. Adomonytės vestuvės. Maždaug po 10 m. jo žmona mirė. Tada K.Binkis vedė Sofiją Kudrevičiūtę – Nacevičienę, turėjusią Balsiuose netoli Pakruojo, nedidelį dvarelį.
1941 m. lapkričio 16 d. mirė jo mama. Šis įvykis K.Binkį prislėgė ir nualino. Poeto jėgos diena iš dienos geso ir geso. Sulaukęs išsiilgto pavasario, turėdamas vos keturiasdešimt devynerius metus, jis užgeso visam laikui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.11 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas9
Švietimo institucijaBiržų "Saulės" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kazys Binkis (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Biržų "Saulės" gimnazija / 9 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą