Išplėstinė paieška
 
 
 

Raiškusis skaitymas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išsiaiškinti, kas yra raiškusis skaitymas. Kvėpavimas ir balsas. Dikcija. Greitakalbės. Teksto paruošimas skaitymui. Eilėraščių skaitymas. Pasakėčių skaitymas. Pasakų skaitymas.

Ištrauka

Žodis šių dienų vaiko gyvenime praranda maginę prasmę, netenka tos stebuklingos jėgos, kuri taip stipriai veikė jo senelius, o dar stipriau prosenalius. Demitologizuotas žodis tampa nereikšminga gyvenimo smulkmena, tam tikru patogiu kasdieninės buities atributu. Tačiau maginė vaiko sąmonės būsena vis tiek reikalauja mito: stebuklingą kalbos poveikį pakeičia surogatai – komiksai, televizijos ir kompiuteriniai žaidimų monstrai, veikiantys ne žodžio, o smūgio jėga. Veikia kartais ir žodis, bet tik ypatingai vulgarus, nes tik toks jis tegali pritapti smurtiniuose "šou", masiškai plintančiuose visose informacijos priemonėse. Kasdieninė mažylio buitis irgi ne ką geresnė: negrįžtamai niveliuojama tai, kas lietuviškoje erdvėje buvo puoselėta tūkstantmečius, - nyksta lietuviško sakinio lankstumas, tarmių žodingumas, jų garsyno polifoniškumas. Gyvos gimtosios kalbos jėgą visuomenėje dažniausiai puoselėja tik labai atsargiai ir labai lanksčiai mažajam skaityti pasiūlyta grožinė literatūra, kūrybingai ir kryptingai sukomponuoti skaitiniai bei talentingi ir atsakingi vaikystės pedagogai (2). Norint išmokyti vaiką pajusti maginę žodžio galią. pirmiausia pats auklėtojas turi žinoti, kaip ir kokiu būdu perskaityti pasirinktą tekstą.
DARBO TIKSLAS: išsiaiškinti, kas yra raiškusis skaitymas.
UŽDAVINIAI: 1.Raiškiajam skaitymui keliami reikalavimai.
2. Įvairįų žanrų tekstų perteikimo įpatumai.
Pagrindinis skaitovo uždavinys – atskleisti kūrinio idėją. Raiškusi skaitymas – tai vaizdingas literatūros teksto skaitymas. Tai procesas, kai skaitovas panaudoja visas priemones įtaigiam teksto turinio perteikimui. Raiškusis skaitymas susideda iš trijų dalių: kvėpavimo, dikcijos ir balso (1). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-01
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis10.87 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJankauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Raiskusis skaitymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Jankauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą