Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Marcelijaus Martinaičio kūrybos bruožai

Marcelijaus Martinaičio kūrybos bruožai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Pratarmė. Įvadas. Biografija. Poezijos ypatumai. Eseistikos bruožai. Poezijos vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Šeštojo dešimtmečio viduryje Lietuvoje iškilo nauja poetų karta: A.Baltakis, Just.Marcinkevičius, K.Saja, S.Geda, J.Aputis, M.Martinaitis. Visi šie rašytojai suvadino svarbų vaidmenį tarybinės lietuvių literatūros atsinaujinimo procese. Reikšmingą indėlį įnešė ir Marcelijus Martinaitis savo kūryba.
M.Martinaičio kūryba yra įtraukta į vidurinės mokyklos mokymosi kursą ir nagrinėjama per literatūros pamokas, todėl referatas "Marcelijaus Martinaičio kūrybos bruožai" yra skirtas moksleiviams kurie nori daugiau sužinoti apie M. Martinaičio kūrybą ir dar giliau įtvirtinti savo žinias, kurias įgijo per literatūros pamokas.
Šį darbą pasirinkau rašyti todėl, kad man patinka Marcelijaus Martinaičio eilėraščių skambėjimas, eilėraščiuose iškeliamos problemos, vertybės, temos plėtojimas.
Šiame darbe pasistengsiu praplėsti žinias apie M. Martinaičio kūrybą ir biografiją.

Įvadas

Apie M. Martinaičio kūrybą ir biografiją yra labai daug literatūros, kurioje galima išsamiai susipažinti su poeto kūryba ir pagrindiniais kūrybos faktais.
Mano manymu, išsamiausia informacija apie M. Martinaitį yra pateikta knygoje "Kūrybos studijos ir interpretacijos: Marcelijus Martinaitis". Šioje knygoje yra pateikiama rašytojo biografijos faktai, pokalbiai su rašytoju ir pateikiamos dvi vieno eilėraščio "Paskutinė Kukučio elegija" interpretacijos.
Aldonos Marcevičienės knygoje "Lietuvių literatūra" trumpai aptarta patys svarbiausi M. Martinaičio eilėraščiai ir trumpi eilėraščių komentarai.
Lietuvių literatūros istorijoje ir Kubiliaus knygoje "Lietuvių literatūros istorija"didžiausias dėmesys yra skiriamas eilėraščio "Kukučio baladės" analizavimui ir vertinimui. Šios dvi knygos yra puikus šaltinis rašant interpretacija iš eilėraščio "Kukučio baladės".
Taigi daug apie Marcelijaus Martinaičio kūrybą yra parašę Kubilius, Vanda Zaborskaitė, Aldona Marcevičienė.


Marcelijus Teodoras Martinaitis gimė 1936 balandžio 1d. Raseinių rajone, Paserbentyje. 1964m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos – filologijos fakultetą. Nuo 1980 metų dėstytojauja Vilniaus universiteto Filologijos fakultete. 1989 m. Sąjūdžio išrinktas SSRS Aukščiausios Tarybos deputatu. 1992 – 1997 m. Nacionalinių kultūros ir meno komiteto pirmininkas. Nacionalinės premijos laureatas (1998). (4;314)
Eilėraščius spausdina nuo 1955 metų reiškiasi kaip literatūros tyrinėtojas, vertėjas. (7;289).Yra išleidęs tokius eilėraščių rinkinius: "Balandžio sniegas" (1962m.), "Poezijos pavasaris" (1965m.), "Debesų lieptais" (1966m.), "Sulės grąža" (1969m.), "Akių tamsoj, širdžių šviesioj" (1974m.), "Kukučio baladės" (1977m.), "Tie patys žodžiai" (1980m.), "Vainikas" (1981m.) "Toli nuo rugių" (1982m.), "Atmintys" (1986m.), "Gailile raso" (1990m.), "Atakinta" (1996m.), "Sugrįžimai" (1998m.), "Tolstantis" (2002m.). Taip pat yra ir išleidęs ir eseistinių knygų: "Papirusai iš numirusiųjų kapų: Atgimimo ir vilties knyga", "Prilenktas prie savo gyvenimo"…. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-15
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.68 KB
Autoriusdovilela
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasJonaitienė
Švietimo institucijaKaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Marcelijaus Martinaicio kurybos bruozai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kaišiadorių Algirdo Brazausko vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • Jonaitienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą