Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Šiuolaikinė lietuvių vaikų literatūra

Šiuolaikinė lietuvių vaikų literatūra

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Vytautas V. Landsbergis. Bibliografija. Rašytojo balsas. Kęstutis Kasparavičius. Sigutė Ach. Bibliografija. Aurelija Čeredejavaitė. Bibliografija. Gintarė Adomaitytė. Bibliografija. Vilė Vėl (Vilija Dailidienė). Jurga Ivanauskaitė. Rašytojo balsas. Bibliografija. Išvados. Šiuolaikinė vaikų literatūra.

Ištrauka

Vaikai klausosi žodžių. Žodžiai - tai žmonių balsų muzika. Vaikai jaučia žodžius: ar minkšti? kieti? apvalūs? smailūs? Vaikai ragauja žodžius: ar saldūs? sūrūs? rūgštūs? kartūs? Vaikai uosto žodžius. Žodžiai - tai gėlių žiedadulkės. Vaikai myli žodžius. Todėl ir žodžiai myli vaikus. Iš žodžių susideda sakiniai, iš sakinių atsiranda tekstai iš tekstų-knygos. Kiekvienas turime didesnę ar mažesnę kūrėjo gyslelę, nes kiekvienas poetas yra didelis vaikas. O kiekvienas vaikas tarsi mažas poetas. Pasaulis be galo gražus savo įvairove. Visą laiką kintantis, nepaliaujamai judantis. Tai labai natūralu. Amžinas kitimas. Tą patį turime matyti kiekvienoje sveikoje sistemoje. Taigi ir vaikų literatūroje. Dabartiniai kūriniai, žinoma, skiriasi nuo sukurtųjų prieš dvidešimt metų. Taip ir turi būti. Šiame referate mes norime aptarti šiuolaikinę vaikų literatūrą, kurią rašė tokie autoriai kaip: Vytautas V. Landsbergis, Kęstutis Kasparavičius, Sigutė Ach, Aurelija Čeredejavaitė, Gintarė Adomaitytė, Vilė Vėl, Jurga Ivanauskaitė, atskleisti jos misiją, bruožus, savitumą. Parodyti kokios jos keistos, juokingos, todėl kiekvienoje knygoje vaikas gali atrasti dalelę savęs. Tad dideli ir maži, keliaukime su mumis ir vaikiška knyga į tą pasakų pasaulį kartu.

Vytautas V. Landsbergis baigė lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete, studijavo kino režisūrą Tbilisio (Gruzija) Šota Rustavelio teatro institute, vėliau gilino kino žinias pas J. Meką "Anthology Film Archives" Niujorke, dar vėliau Lenkijoje – pas K. Kiesliovskį ir K. Zannussį. V. V. Landsbergis parašė keletą poezijos knygų, išleido nemažai pasakų vaikams knygelių, taip pat yra parašęs pjesių, kai kurias iš jų pats režisavęs įvairiuose Lietuvos teatruose. 1993 m. V. V. Landsbergio pasakų knyga "Rudnosiuko istorijos" išrinkta geriausia metų knyga vaikams, o 2004 m. jo ir dailininkės Sigutės Ach knyga "Arklio Dominyko meilė" išrinkta paskelbta geriausia metų knyga vaikams ir paaugliams. Pagal pastarąją knygą autorius yra parašęs libretą operai ir ruošiasi ją režisuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.V. V. Landsebrgis įkūrė kino studiją "A PROPOS", kurioje kuriami dokumentiniai bei vaidybiniai filmai. Per penkiolika kinematografinės veiklos metų V. V. Landsbergis yra sukūręs aštuoniolika dokumentinių filmų ir du vaidybinius. Naujausias vaidybinis filmas vaikams, kuriam scenarijų parašė pats autorius, sukurtas 2002 m. pagal brolių Grimų pasaką "Jonukas ir Grytutė". V. V. Landsbergis daugiau nei dešimt metų šoko ir dainavo Vilniaus universiteto folkloriniame ansamblyje "Ratilio", turbūt iš tos meilės lietuvių liaudies dainoms, sutartinėms ir baladėms gimė jo kompaktinės plokštelės "Kaimiečių mantros" (2004 m.) ir "Žiauriai gražūs romansai" (2005 m.). Kompaktinių plokštelių formatu išleisti ir septyni V. V. Landsbergio pasakų rinkiniai: "Arklio Dominyko meilė", "Pelytė Zita", "Rudnosiuko istorijos", įskaityti paties autoriaus, "Obuolių pasakos", "Angelų pasakos", "Uodų pasakos" ir "Pasaka apie Dievo vaikelį", kuriuos įgarsino profesionalųs aktoriai. Šiuo metu V. V. Landsbergis gyvena Vilniuje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-21
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai21
Dydis208.88 KB
AutoriusTautvydas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasE. Karalienė
Švietimo institucijaVilniaus "Ryto" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikine lietuviu vaiku literatura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus "Ryto" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • E. Karalienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą