Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>V. Mykolaitis-Putinas "Rūpintojėlis" (4)

V. Mykolaitis-Putinas "Rūpintojėlis" (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas.V. Mykolaičio-Putino biografija. Vincas Mykolaitis-Putinas. Vinco Mykolaičio-Putino pagrindinės kūrybos apžvalga. "Rūpintojėlis" analizė. Analizės pristatymas. Išvados.

Ištrauka

Darbo aktualumas. Vincas Mykolaitis Putinas – poetas, dramaturgas, prozininkas. Lietuvių lyriką jis praturtino filosofine mintim, vidiniu dramatizmu, proza – brandžiu psichologiniu romanu, dramaturgija, eiliuotomis pjesėmis. Jo kūrybinis kelias dramatiškas ir sudėtingas, kaip ir pats gyvenimas.
Ankstyvoji Putino lyrika tęsia Maironio tradicijas, bet eilėraščiai modernesni, intymesni, čia daug gamtos vaizdų, bet nedidingų, panoraminių. Čia gamta jaučiama labai asmeniškai. Kartu ima ryškėti simbolizmą pranašaujantys ženklai (beribės erdvės, jūros, toliai). 1927 m. išėjo jo eilėraščių rinkinys "Tarp dviejų aušrų". Tai vienas reikšmingiausių rinkinių visoje lietuvių lyrikoje, ryškiausias lietuvių simbolistinės lyrikos pavyzdys.
Didžioji V. M. Putino poezijos žmogaus vidinio konflikto priežastis, priešprieša tarp Dievo ir žmogaus, amžinybės ir laikinumo, idealybės ir materijos. Šias priešpriešas žmogus bando derinti. Iš čia ir kyla dramatizmas – iš žmogaus ir pasaulio vidinio susiskaldymo. Dramatinę įtampa apgaubia liūdna, sielvartinga ir tuo pat metu didinga nuotaika. Putino poezijos žmogus negali nei žemėje nurimti, nei danguje įsitvirtinti. Žmogus nuolat yra didžiajame "Tarp": tarp kūno ir sielos, tarp žemės ir dangaus, tarp gyvenimo ir mirties. Svyravimas tarp tų "tarp" – žmogaus suvokimo būdas – pagrindinė simbolistinės Putino kūrybos tema.
Populiariausi rinkinio V. M. Putino eilėraščiai: "Tarp dviejų aušrų", "Rūpintojėlis", "Margi sakalai", "Vergas", "Viršūnės ir gelmės", "Pesimizmo himnai".

Darbo tikslas – atskleisti Vinco Mykolaičio-Putino eilėraščio "Rūpintojėlis" analizę.

Darbo uždaviniai:
1. Nurodyti Vinco Mykolaičio-Putino biografiją.
2. Pristatyti Vinco Mykolaičio-Putino eilėraštį "Rūpintojėlis" analizę.


Vincas Mykolaitis-Putinas gimė 1893 m. sausio 6 d. Pilotiškių kaime, Prienų rajone, stambių ūkininkų šeimoje, kurioje iš viso augo devyni vaikai. Iš pradžių Vincas Mykolaitis-Putinas mokėsi Marijampolės gimnazijoje ir 1909 m. baigęs keturias klases įstojo į Seinų kunigų seminariją Seinų kunigų seminarijoje nuo 1911 metų ėmė spausdinti savo kūrybą ir parašė pirmą savo eilėraštį "Putinai", vėliau pasirinko to paties augalo slapyvardį. Pirmasis jo eilėraštis buvo išspausdintas Šaltinyje, vėliau eilėraščius spausdino Ateityje, Draugijoje.
Į religiją Vincą Mykolaitį-Putiną traukė kitoks pasaulis, noras rašyti, tačiau greitai jis pamatė, kad religinis pasaulis toli gražu ne toks, koks jam atrodė iš pradžių. Vis dėlto religinius mokslus jaunasis poetas tęsė ir 1915 m. buvo įšventintas į kunigus. Pastoracinio darbo nedirbo ir 1915-1917 m. pradėjo studijuoti Peterburgo (Petrapilio) dvasinėje akademijoje. Čia artimai susipažino su Jurgio Baltrušaičio rusiška lyrika, domėjosi rusų simbolistų poezija, rašė eilėraščius Ateities Spinduliams ir Lietuvių Balsui. 1917 m. Petrapilyje pasirodė pirmasis V. Mykolaičio-Putino lyrikos rinkinys Raudoni Žiedai su poema Kunigaikštis Žvainys.
V. Mykolaitis-Putinas gavo stipendiją (per Amerikos lietuvių Tautos Fondą) mokslams tęsti Vakarų Europoje ir 1918 m. jis išvyko į Šveicariją. 1918-1922 m. Friburgo universitete studijavo filosofiją, filosofijos ir meno istoriją, literatūrą. Universitete V. Mykolaitis-Putinas visai subrendo kūrybiškai: parašė apsakymų, dramą, nemažai poezijos. 1922 m. apgynė disertaciją apie V. Solovjovo estetiką. Gavęs filosofijos daktaro laipsnį, 1922-1923 m. ruošėsi profesūrai Miuncheno universitete, studijuodamas literatūros bei meno problemas. Po ilgų studijų ir tapęs filosofijos mokslų daktaru grįžo į Kauną (http://www.rasyk.lt/rasytojai/vincas-mykolaitis-putinas.html). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-06-09
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis22.02 KB
Autoriusegluskapuska
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasKristina Ambrazaitytė
Švietimo institucijaKlaipėdos "Varpo" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word V. Mykolaitis Putinas Rupintojelis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos "Varpo" vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • Kristina Ambrazaitytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą