Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Šiuolaikinė populiarioji lietuvių literatūra

Šiuolaikinė populiarioji lietuvių literatūra

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Vietoj įvado. Populiariosios lietuvių literatūros ištakos. Populiarioji lietuvių literatūra sovietinėje. Lietuvoje ir išeivijoje. Populiarioji lituvių literatūra šiandien. Apie autorę: Vanda Juknaitė. Kūrybos bruožai. Apysaka "Stiklo šalis". Išvados.

Ištrauka

Šiuo metu Lietuvoje vis plačiau vartojamas terminas – populiarioji literatūra. Daugelis bent jau numanome, ką jis reiškia. Žinoma, tai knygos ar kita, skaitomos poilsiui ar pramogai, leidžiamos dideliais tiražais, nesunkiai įperkamos ir net su reklamomis ketvirtąjame viršelyje. Tokia literatūra dažniausiai talpina savyje visiems skaitytojams aktualias temas, tokias kaip meilė, politika, pinigai, mada ir kt. Paskutiniu metu pasidarė madinga prenumeruoti knygą, būtinai įsigyti metų populiariausią, prekybos centre pastoviniuoti knygų skyriuje. Taip, būtent prekybos centre, nes keliauti į knygyną dažnas lietuvis jau nebeturi laiko. O ar turi laiko tą knygą perskaityti?
Į šį klausimą būtų galima atsakyti pasiaiškinus populiariosios literatūros sąvoką ir terminą. Popliteratūra – "tai literatūra, egzistuojanti už pripažintos nacionalinės literatūros klasikos ir elitinės ir elitinės meninės literatūros ribų ir tenkinanti plačiosios auditorijos kultūrinius bei emocinius poreikius. Skirtingai nuo "aukštosios", populiarioji literatūra orientuojasi ne į originakumą, erudiciją, rafinuotą skonį, bet į normą, pavyzdžio pakartojimą; į sklandžią meninę komunikaciją; į vidutinį estetinį ir kultūrinį akiratį; į minėto pobūdžio sąlygiškai visuotines temas bei turinius. Nuo literatūros klasikos, kuri dažnai taip pat yra plačiai žinoma, populiarioji literatūra skiriasi tendencija supaprastinti jos meninius atradimus bei idėjas, tiražuoti prestižinius jos bruožus; tačiau neretai nuo klasikos populiarioji literatūra atsiriboja ir ideologiškai" (Šiaurės atėnai 2002m. Liepos 20d. Nr. 27 (613)). Iš to galime daryti išvadą, kad populiariajai literatūrai nereikia daug laiko, ji parašyta lengva kalba todėl perskaitoma greitai. Ji nereikalauja gilių interpretacijų, pamąstymų, emocinių pertraukų tarp skaitymų.
Būtina pridurti, kad šis terminas yra labai problematiškas, kadangi su juo konkuruoja eilė kitų terminų: pramoginė, bulvarinė, masinė, komercinė, trivialiosios literatūros, kičo ir panašūs. Vieni iš jų yra neparankūs dėl jų vertinamojo atspalvio, kiti dėl per siauros reikšmės. Populiariosios literatūros terminas pasirodo esąs pats neutraliausias, nors taip pat yra tik sutartinis, "<...> juo pažymimas ne statistinis vienos ar kitos knygos populiarumas, bet tam tikros jų tipologinės savybės" (Ten pat).
Tiek sociologiškai, tiek geneologiškai populiarioji literatūra nėra vienalytė ir yra labai įvairiai skaidoma į autonomiškas socialines literatūros funkcionavimo sferas: meninės, populiariosios, bulvarinės, liaudies ir "jomarkų". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-09
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis20.38 KB
Autoriusvaiva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasBrazauskas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikine populiarioji lietuviu literatura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Brazauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą