Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Lietuvos renesanso ir baroko literatūra

Lietuvos renesanso ir baroko literatūra

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Eugenijos Ulčinaitės "Lietuvos renesanso ir baroko literatūra" kultūrinė - istoriografinė analizė. Įvadas. Pagal H. White teksto analizavimo schemą. Monografijoje atskleisti baroko ir renesanso literatūros pagrindiniai bruožai. Pagal Joyse Appleby, Lynnhunt knygą "tiesos sakymas apie istoriją". Faktų išdėstymas momografijoje. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos renesanso ir baroko literatūra tyrinėjama jau ne vieną dešimtmetį, išleista daug literatūrinių leidinių. Tačiau visa tiesa apie renesansą ir baroką beabejonės dar nėra atskleista. Prof. habil. dr. Eugenija Ulčinaitė, g. 1944 m., apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją Krokuvoje, Jogailos universitete 1977 m. tema "Retorikos teorija Lietuvos ir Lenkijos valstybėje XVII a." (lenkų kalba). Ji buvo išleista Lenkijoje atskira knyga (Teoria retoryczna w Polsce i na Litwe w XVII wieku. Próba rekonstrukcji schematu retorycznego. Wrocław ir kt., 1984, 217 p.).
Nuo 1977 m. dėsto Vilniaus universiteto Klasikinės filologijos katedroje. Nuo 1997 m. habilituota daktarė, profesorė. Skaito teorinius kursus (Lietuvos lotyniškoji literatūra, Baroko literatūra, LDK raštija), vadovauja daktaro disertacijoms, dalyvauja tarptautinėse mokslinėse konferencijose. Yra paskelbusi virš 80 straipsnių, vertimų, išleidusi knygų, monografijų.
Prof. Habil. Dr. Eugenija Ulčinaitė 2001 metais išleido monografiją "Lietuvos renesanso ir baroko literatūra", knygoje bandoma aiškintis, kas lėmė Lietuvos lotyniškosios renesanso ir baroko literatūros atsiradimą, kas ją sieja su kitų Europos to meto kraštų literatūromis, kas sudaro jos savitumą, koks kitakalbių tekstų santykis su lietuviškąja raštija. Įvykiai ne tik chronologiškai fiksuojami, bet yra pateikiamas ir jų priežastingums ir pasekmės. Pasirinktam istoriniam faktui prasmę suteikia pati E. Ulčinaitė ji pasirenka tam tikrą istorinę atkarpą, šiuo atveju XIV – XVIIIa., ir ją "išskleidžia" praplėsdama iš pirmo žvilgsnio neesminiais įvykiais – taip suaktualindama pasirinktus įvykius. Šioje istoriografinėje analizėje mėginsiu analizuoti šią profesores monografiją.
Darbas susideda iš keleto dalių. Visų pirma, prisiminsiu Haydeno White‘o istorinių kūrinių analizavimo schemą, kurią jis pateikė savo knygoje, išleistoje 2004 metais, "Metaistorija". Toliau pažvelgsiu į renesanso ir baroko literatūrą iš to kampo, iš kurio žvelgė E. Ulčinaitė. Pagrindiniai šaltiniai, padėję parengti analizę, buvo internetinės prieigos: www.remote.lt , www.tekstai.lt , http://lt.efactory.pl/Istorija#Istoriografija , www.moku.lt , www.wikipedia.lt , www.tekstai.vu.lt , www.rasyk.lt. Nemažai naudingos informcijos sutiekė ir Haydenas White‘o "Metaistorija" 2004m, taip pat Joyse Appleby, Lynn Hunt "Tiesos sakymas apie istoriją" 1998m. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-12-17
DalykasLietuvių literatūros referatas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.51 KB
AutoriusMartyna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. S. Keturakis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos renesanso ir baroko literatura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. S. Keturakis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą