Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>A. Krasnovas "Vidinio monologo proza"

A. Krasnovas "Vidinio monologo proza"

  
 
 
123
Aprašymas

Aleksandro Krasnovo knygos "Vidinio monologo proza" analizė.

Ištrauka

A. Krasnovas. Vidinio monologo proza. Knyga išleista 1983 metais. Prieš jos paplitimą lietuvių prozoje viešpatavo socialinis – buitinis arba panoraminis romanas. Šioje knygoje į vidinio monologo prozą siekiama pažvelgti teoriniu ir tipologiniu aspektu, bandoma atskleisti pačioje vidinio monologo formoje slypintį meninį turinį. O tai įmanoma padaryti tik atidžiau aprašius vidinio monologo įvairovę. Darbe daug dėmesio skiriama pasakojimo struktūrai, pasakojimo būdų aprašymui ir klasifikavimui, jų privalumams, trūkumams bei galimybėms.
Dėl knygoje vyraujančio teorinio aspekto nesistengta aprėpti visų vidinio monologo prozai priskirtinų kūrinių. Dėmesys sutelkiamas į svarbiausius kūrinius, kurie reprezentuoja vidinį monologą ir kartu priklauso skirtingoms atmainoms.
Pasirinkti Bieliausko ,,Kauno romanas", "Tada kai lijo", "Ramūs laikai", kuriuose dominuoja grynasis vidinis monologas, Sluckio romanai – juose vidinis monologas derinamas su menamąja kalba, Grajausko apysaka "Jaučio aukojimas", brolių Dirgėlų apysaka ,,Arklių šventėje". Šios apysakos vidinio monologo prozai priskirtinos ne pagal išorinius požymius, o pagal giluminę pasakojimo struktūrą. Kartu jos padeda užčiuopti naujai besiformuojančias vidinio monologo raidos kryptis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros analizė
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasAnalizės
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.26 KB
Autoriusgagaoma
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasI. Baliulė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word A. Krasnovas Vidinio monologo proza [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2014-09-03 IP: 193.46.84.95
    Rasvita sako

    Kaip ir daugelis čia esančių turbūt, aš irgi ieškojau gero rašto darbo. Taigi, nusprendžiau atsisiųsti šitą darbą iš speros.lt. Būtent šitaip ir padariau. Aš labai tikėjausi atsisiųsti kokybišką rašto darbą. Kaip jums atrodo, ar šis darbas mano lūkesčius pateisino. Atsisiunčiau darbą ir jis buvo toks šūdinas, kad net akių operaciją norėjau darytis! Ech, pasimoviau ant šitų gyvulių, bet ką galiu visgi patarti? speros.lt yra tiesiog apgailėtina mėšlo krūva, kuria reikėtų apeiti ne šiaip puslankiu, o ištisu lanku.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 3 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • I. Baliulė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą