Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>B. Vilimaitė "Užpustytas traukinys" (2)

B. Vilimaitė "Užpustytas traukinys" (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Bitės Vilimaitės knygos "Užpustytas traukinys" analizė. Įvadas. Knyga "Užpustytas traukinys". Novelė "Balta ir juoda". Išvados.

Ištrauka

Bitė Vilimaitė gimė 1943 m. Lazdijuose, šeimoje, kuriai, kaip pati autorė teigia, visi jautė gailestį, todėl norėdama prieš tai atsilaikyti ir į savo gyvenimą įpinti ryškesnių spalvomų, rašyti ėmė dar mokykloje [5]. Autorės autobiografiją taip pat galima prilyginti novelei, B. Vilimaitės gyvenimas tai – slapta, uždara erdvė, pati autorė akcentuoja tai, jog jos šeima iširo, ji prarado savo geriausius draugus, retai sulaukia skambučių ar laiškų, tačiau autorė sako, jog vis tiek jaučiasi laiminga [3].
Savo karjerą B. Vilimaitė pradėjo nuo lituanistikos studijų Vilniaus universitete, jas baigusi pradėjo dirbti "Kino" žurnale. Kaip kūrėja debiutavo 1996 m. išleidusi pirmąjį savo novelių rinkinį "Grūdų miestelis". Novelės tai vienintele autorės kūryba, nuo savo pirmosios knygos B. Vilimaitė yra išleidusi nemažai novelistinių knygų – "Baltos dėmės" (1996), "Obelų sunki našta" (1975), "Tėvo vardas" (1987), "Rojaus obuoliukai" (1981), "Užpustytas traukinys" (1996), už kurią autorė buvo apdovanota G. Petkevičaitės – Bitės literatūrine premija. O už naujausią savo novelių rinkinį – "Papartynų saulė" (2002), kuriame autorė sutalpino skaudžią tikrovę, B. Vilimaitei buvo įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija.
Kalbėdami apie Bitę Vilimaitę daugelis kritikų pažymi autorės begalinį talentą, kuris yra atskleidžiamas per lakoniškas, tačiau pilnas gyvybės noveles. Autorė, įvaldžiusi šį literatūros žanrą, sugeba trumpoje, kartais vos dviejų puslapių novelėje, per buities prizmę, smulkias, subtilias detales, perteikti esmingiausias žmogaus egzistencijos problemas.
Taigi B. Vilimaitė šiandien Lietuvoje yra laikoma ryškiausia lakoniškos novelės atstove, kuriančia savo meninį pasaulį iš subtilių detalių ir nutrūkusių dialogų . Santykis su pasauliu autorės novelėse atskleidžiamas per emocijas, jausmus, tačiau kūriniuose dramatiški išgyvenimai nėra pateikiami [6]. Kaip teigė kritikas A. Zalatorius, šios autorės prozos paslaptis – teksto ir potekstės sąveika; potekstę pavadinant "balta dėme" [11], kuri B. Vilimaitės kūriniuose perteikiama neparašyto teksto dalimi, siekiant, kad skaitytojas pats įmintų kai kurias nutylėtas detales. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros analizė
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasAnalizės
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.53 KB
Autoriusleta7
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Skunčikas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word B. Vilimaite Uzpustytas traukinys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Skunčikas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą