Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>Metalai bei mineralai Juditos Vaičiūnaitės kūryboje

Metalai bei mineralai Juditos Vaičiūnaitės kūryboje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Juditos Vaičiūnaitės kūrybos deimantai. Trumpa temų diferenciacijos apžvalga Juditos Vaičiūnaitės kūryboje. Metalai bei mineralai literatūros kontekste. Auksinės bei sidabrinės Juditos Vaičiūnaitės eilės. Pabaigos žodis.

Ištrauka

XX a. ryškus savo naujovėmis visose gyvenimo sferose. Literatūrinis pasaulis – ne išimtis: čia kuriasi platus šiuolaikinės kūrybos ir tos kūrybos kritikos laukas.
Viena didžiausių XX a. lietuvių literatūrinės poezijos kūrėjų Judita Vaičiūnaitė tapo ne tik svarbiu objektu skaitovų tarpe, bet ir mokslinių kritkų akiratyje. Gausūs eilėraščių klodai leido analizuoti įvairiausiais būdais, skirtingomis temomis. Būtent todėl šią akimirką, skaitant šios autorės kūrybą, atrodo, jog viskas yra suprantama, nėra neaiškių ar abejojamų lyrinio subjekto išgyvenimų, kompozijcijos dalykų, semantikos aspektų. Bet juk kiekvienas, nors kiek studijavęs "eilių mokslą" žino, kad tai netiesa. Pasak Vytauto Kubiliaus, įžymaus mūsų literatūros kritiko, "eilėraštis – sudėtingas įvairių kanalų ir sistemų raizginys" , todėl net nemėginkim pamanyti, kad galutinai ir išsamiai išstudijavome vieno ar kito autoriaus kūrybą.
Nors tiek teorinės, tiek kritinės liteartūros apstu, tačiau lieka dar vis akies nepaliesti toliai (o jei ir paliesti, tai mažai nagrinėti). Šio kursinio darbo tikslas – kiek galima plačiau išanalizuoti, aptari metalų bei mineralų prasmę Juditos Vaičiūnaitės kūryboje (tai apibūdina ir kursinio darbo pavadinimas "Metalai bei mineralai J. Vaičiūnaitės kūryboje"). Savo darbe remsiuosi kai kuria kritika, susijusia su J. Vaičiūnaitės poezija, poezijos menu, apskritai kūryba, enciklopedijomis, na ir žinoma, šios fenomenės perlais – eilėraščiais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros kursinis darbas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.04 KB
Autoriusmacintosh
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasProf. V. Šlekienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasLituanistikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Metalai bei mineralai Juditos Vaiciunaites kuryboje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Prof. V. Šlekienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą