Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Literatūra>Lietuvių literatūra>S. Poisson "Šmogus". Šmogaus ir žmogaus skirtis Saros Poisson novelių knygoje "Šmogus"

S. Poisson "Šmogus". Šmogaus ir žmogaus skirtis Saros Poisson novelių knygoje "Šmogus"

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Šmogaus ir žmogaus skirtis Saros Poisson (Rasos Čergelienės) novelių knygoje "Šmogus". Įvadas. Darbo tikslas – atrasti ir apibūdinti skirtį, kilusią tarp žmogaus ir šmogaus. Bruožų, būdingų žmogui ir šmogui sugretinimas. Santykis su kitais. Išvados.

Ištrauka

Mano tyrimo objektas yra Saros Poisson novelių knyga "Šmogus", išleista 2005 metais Vilniuje. Pagrindinis šio darbo tikslas – atrasti ir apibūdinti skirtį, kilusią tarp žmogaus ir šmogaus. Darbe keliami tokie uždaviniai:

• Paanalizuoti šmogaus ir žmogaus asmeninius bruožus.

• Aptarti kuo skiriasi šmogaus ir žmogaus santykis su kitais.

Temos ištirtumas. Apmaudu, kad šiai knygai ir iš jos išsirutuliojusiai temai beveik nėra kritinės literatūros. Pavyko rasti tik kelias trumpas recenzijas, kuriose nėra analizuojama skirtis tarp šmogaus ir žmogaus. Todėl šis darbas bus analizė, kylanti iš pačios autorės knygos, nesiremiant į kitų autorių atramines idėjas.
Temos naujumas, aktualumas, reikšmė. Novelių knyga "Šmogus" bando provokuoti. Autorė sąmoningai švepluoja, norėdama atmesti griežtus žmogiškumo rėmus, sulaužyti sistemą. Jau minėtas šios knygos analizės trūkumas daro šį darbą pakankamai aktualų ir prasmingą. Susipažinimas su šmogiškuoju požiūriu į pasaulį yra įdomi, nenagrinėta tema, kuri padėtų žmogui kitaip pažvelgti į save, kitus ir galbūt iš naujo apmąstyti savas vertybes.
Tyrimo metodas yra analitinis, kadangi visame darbe bus mėginama analizuoti.
Darbo struktūra. Darbas pradedamas aptariant asmenines žmogaus ir šmogaus savybes, gretinant jas, tiksliau- supriešinant. Toliau kalbama apie šmogaus ir žmogaus santykį su kitais, su juos supančiu pasauliu. Paskutiniame analizės skyriuje pateikiami šmogaus samprotavimai (tik šmogaus, kadangi žmogus šioje knygoje nesamprotauja, o tai jau yra savotiška nuoroda į skirtumą tarp jų) apie gyvenimą ir jo sudedamąsias dalis. Šioje darbo dalyje atskleidžiamas šmogaus kitoniškumas. Ir žinoma, darbo pabaigoje pateikiamos išvados, apibendrinančios pagrindinius analizės aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių literatūros kursinis darbas
KategorijaLiteratūra >  Lietuvių literatūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis20.29 KB
Autoriuslauriuxx
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLek. Virginijus Norvaiša
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word S. Poisson Smogus. Smogaus ir zmogaus skirtis Saros Poisson noveliu knygoje Smogus [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lek. Virginijus Norvaiša
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą